Cuprins:

Anonim

Deși Zoeller nu mai este pe terenul de joc în fiecare zi, încă mai are acea mâncărime de golf în corp. El a a ajutat la conceperea mai multor cursuri în statul său natal, Indiana, și, cel mai recent, și-a adus „tușele” noului curs de la Universitatea Indiana. „Acela de la Universitatea Indiana va fi extraordinar”, a spus Zoeller.

Este Fuzzy Zoeller pensionat?

Am luat destui dintre ele”, a spus Zoeller, care a câștigat 10 titluri PGA Tour și încă două la PGA Tour Champions. „M-am pensionat la momentul potrivit.” Ultimul său eveniment oficial a fost Principal Charity Classic din 2017 din Des Moines, Iowa, unde a terminat pe locul 76. Totuși, Zoeller nu a terminat.

Fuzzy Zoeller și-a cerut scuze lui Tiger Woods?

La aproape o lună după ce remarcile sale insensibile din punct de vedere rasial cu privire la campionul de la Masters Tiger Woods au devenit o controversă majoră în turneul PGA, Fuzzy Zoeller și-a cerut scuze personal lui Woods în timpul unui prânz de 20 de minute ieri la Colonial Country Club.în Fort Worth, Texas, unde ambii joacă la turneul Colonial din această săptămână …

Cum și-a primit porecla Fuzzy Zoeller?

Marea lui pauză a venit în 1975, când a petrecut un an în turul profesionist caddy cu Fuzzy Zoeller. „Acesta a fost cel mai bun an din viața mea”, a spus Fuzzy. „Zoeller a fost cel mai drăguț tip pe care ai vrea să-l cunoști. Dar a refuzat să-mi spună Fuzzy, pretinzând că acesta era numele lui.”

Care este numele real al lui Fuzzy Zoeller?

Frank Urban "Fuzzy" Zoeller Jr. (/ˈzɛlər/; născut la 11 noiembrie 1951) este un jucător de golf profesionist american care a câștigat zece evenimente PGA Tour, inclusiv două campionate majore. El este unul dintre cei trei jucători de golf care au câștigat Turneul Masters la prima sa apariție la eveniment.